top-vino-2017-500-500.jpg

TOP Víno Slovácka 2017

Níže Vám sdílíme text publikovaný regionálním deníkem DOBRÝ DEN S KURÝREM. V jejich fotogalerii naleznete další krásné fotografie dokreslující atmosféru akce TOP Víno Slovácka 2017.


V regionální soutěži dominovali polešovičtí vinaři

Do soutěže TOP Víno Slovácka se přihlásil poprvé a hned získal pomyslný bronz za své Chardonnay. Pavel Šoustek pak měl ještě jeden vzorek mezi nejlepšími pěti víny z regionu. Úspěch si navíc vychutnal na domácí půdě, v Polešovicích. „Vinařství jsme založili teprve před třemi lety. A až letos jsme přihlásili celkem osm vzorků do soutěže. Mít dva z nich v první pětce považuji za velký úspěch,“ přiznává Pavel Šoustek. S vinařením začal sám před dvanácti lety. Dnes zabírají jeho vinohrady necelé dva hektary, a to jak v Polešovicích, tak ve Vážanech. „Specializujeme se především na bílá vína, ale nabízíme i pár červených. Od doby, kdy jsem s vínem začal, se mi podařilo získat několik ocenění nejen na místních výstavách vín, ale i na celorepublikové úrovni. Velký úspěch jsem zaznamenal před dvěma lety, kdy jsem získal tady v Polešovicích ocenění za nejlepší kolekci vín,“ prozradil dále úspěšný vinař.


Do soutěže TOP Víno Slovácka se letos přihlásilošestadvacet vinařů z celého regionu. Nejlépe se vedlo dalšímu polešovickémuvinaři, a to Jaroslavu Vaďurovi, který soutěž ovládl se svým Chardonnay. Kromětoho měl v první desítce ještě další dva vzorky. Celkově na druhém místě se pakumístil Tomáš Cícha z Blatnice pod Sv. Antonínkem se svým Rulandským šedým.


Bohatý byl i kulturní program, v jehož rámci vystoupilnapříklad folklorní soubor Kunovjan nebo ženský pěvecký sbor Drmolice zPolešovic, ke kterému se přidali i jejich mladší kolegyně Floriánky.


Autor: Ket


Převazo z:


http://www.idobryden.cz/spolecnost/prvni-ucast-prvni-medaile/bb9af7f7-857e-11e7-ba7b-005056ab0011/


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace